План роботи з профілактики та подолання булінгу
1. Виявлення жертв булінгу або булерів, побудова стратегічних рішень та конкретних методів впливу на учасників булінгу, організація системної роботи в учнівському колективі.
2. Анкета для учнів «Насильство та його прояви в дитячому середовищі».
3. Індивідуальні консультації та групові заняття з жертвами булінгу, булерами та їхніми батьками.
4. Розробка пам’яток для учнів «Стоп булінг!».
5. Поради батькам «Як батькам упоратися з булінгом».
6. Проведення тренінгу на тему «Конфлікт». Основна мета тренінгу: отримати вміння доказово, аргументовано викладати свою точку зору, зберігати витримку і спокій, сприймати критику, з повагою ставитися до думки опонента.
7. Перегляд відеороликів «Булінг. Шкільна травля», «Обережно булінг», «Викресли булінг».
8. Проведення тренінгу для батьків на тему «Профілактика булінгу». Проводиться з метою ознайомлення батьків з поняттям, формами та структурою булінгу. А також виробити систему дій з метою профілактики та запобігання жорстокого поводження з дітьми; усвідомлення відповідальності за виховання дітей щодо жорстокого ставлення до оточуючого світу; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.
9. Заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу. Правила безпечної роботи в мережі Інтернет» для учнів 5-11 класів. Завдання: ознайомити дітей з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.
10. Розробка виховної години для учнів 5-6 класів на тему: "Протидія булінгу в дитячому середовищі". Мета: ознайомити з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.
11. Виховна година "Життя без насильства". Мета бесіди: ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокреслити механізм захисту прав дітей.
12. Тренінг для учнів 1–4 класів «Давайте жити дружно!». Мета: навчити учнів початкових класів вирішувати конфлікти без бійки та образ.
13. Виставка малюнків, стінних газет «Що ми знаємо про булінг?».
14. Випуск буклетів «Ні булінгу!».
15. Виступи на педрадах, батьківських зборах з теми «Що таке булінг і як його подолати».
16. Висвітлення матеріалів про булінг на сайті Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія».